28/12/2017 - 13:17

26 грудня в конференц-залі обласної клінічної лікарні за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана, заступника директора ДОЗ ОДА Віталія Федоріва, голови координаційної ради з питань охорони здоров’я при ОДА Олега Петрини, голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолія Піцуряка відбулось спільне засідання колегії профільного департаменту та пленуму обкому профспілки медичних працівників.

20/12/2017 - 12:18

28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи.  Нижче подаємо першу частину інструкції-роз’яснення щодо впровадження нових клінічних протоколів.

14/12/2017 - 10:07

Депресія: серйозніше, ніж ми звикли думати

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією страждає близько 300 млн людей по всьому світі. В Україні депресія є найбільш поширеною проблемою серед психічних розладів. Українці страждають депресією значно частіше, аніж жителі країн Європейського Союзу. І показники захворюваності у нашій країні продовжують зростати.

08/12/2017 - 09:16

1 грудня на базі обласної клінічної лікарні під керівництвом в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Стовбана за участю головних лікарів центральних районних та міських лікарень, а також керівників обласних закладів охорони здоров’я відбулось засідання колегії профільного департаменту.

01/12/2017 - 12:31

30 листопада на базі обласної клінічної лікарні відбувся черговий Клуб сімейного лікаря  «Імплементація міжнародних рекомендацій ЕРССА 2017 року в роботу сімейного лікаря», організований кафедрою кардіології НМАПО імені П.Л. Шупика за сприяння департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського національного медичного університету.  У заході взяли участь більше сотні кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів з Прикарпаття.

17/11/2017 - 09:10

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

14/11/2017 - 12:42

Розробляючи нові методики хірургічного лікування різних захворювань, лікарі всього світу прагнуть скоротити травмуючий вплив на тканини пацієнта до мінімуму. У цьому їм допомагає високотехнологічне обладнання, яке забезпечує не просто скорочення часу оперативного втручання, але і точно спрямовує дії в зону оперативного втручання. До таких приладів, зокрема, відноситься апарат для електрокоагуляції. Коагуляція – один з тих простих, на перший погляд, хірургічних методів, який забезпечує максимальну безпеку пацієнтам та впевненість лікарям в успішності операції.

10/11/2017 - 09:06

Затвердили новий класифікатор професій. Що зміниться для медиків?