Колегія профільного департаменту та пленуму обкому профспілки медичних працівників

26 грудня в конференц-залі обласної клінічної лікарні за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана, заступника директора ДОЗ ОДА Віталія Федоріва, голови координаційної ради з питань охорони здоров’я при ОДА Олега Петрини, голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолія Піцуряка відбулось спільне засідання колегії профільного департаменту та пленуму обкому профспілки медичних працівників.

Серед присутніх також були головні лікарі центральних районних лікарень, обласних та міських закладів охорони здоров’я, центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також голови профспілкових комітетів цих лікувальних закладів.

На порядку денному учасники засідання заслухали питання, яке стосувалось позиції та дій профспілки щодо захисту соціально-економічних та трудових прав в умовах реформування медичної галузі.

У своєму виступі голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я Наталія Бирчак розповіла про роботу галузевої профспілки та окреслила коло проблемних питань у медицині, над вирішенням яких працювали протягом року. «Ми розуміємо, що на сьогодні в основному всі питання функціонування галузі охорони здоров’я та соціального захисту медичних працівників підлягають вирішенню на державному рівні. На місцевому рівні медична галузь відчуває підтримку та порозуміння, однак вирішення проблемних питань дороговартісної сфери, яка фінансується державою по залишковому принципу звичайно не під силу місцевій владі», - зазначила керівниця.

У свою чергу Ігор Пасічняк зауважив, що в плані реформи така структура як профспілка повинна бути і виконувати свою роль. «Всі наші біди і страхи переважно від нашого незнання предмету, про який ми говоримо. Тому потрібно більше працювати з джерелами інформації про реформу і тільки тоді робити висновки та давати свої пропозиції, бо, дійсно, є певні недосконалості, які в процесі виявляються та виправляються. Профспілка має бути партнером в цих ситуаціях, допомагати приймати консолідоване рішення і йти далі, бо залишати галузь такою якою вона є неправильно», - додав заступник голови.

Присутні обговорили й інші доповіді. Зокрема, це стосувалось шляхів реалізації та проблем реформи охорони здоров’я, виконання Урядового проекту «Доступні ліки» та його реалізації у 2018 році, а також проблемних питань функціонування програми «Медичні кадри».

Також під час засідання колегії переможцям спортивних змагань ХІ обласної спартакіади, яка проходила  серед працівників закладів охорони здоров’я Прикарпаття було вручено нагороди. Золотими призерами стала команда Івано-Франківського національного медичного університету. За ними, на другому місці, розмістилась команда із Косівської центральної районної лікарні. Кубок за третє загальнокомандне місце отримали учасники із центральної міської клінічної лікарні Франківська.

Адміністрація департаменту нагородила і гравців команди лікарів, які представляли Франківщину 3 грудня у Житомирі на V Чемпіонаті України з футзалу серед медиків, де здобули впевнену перемогу. Індивідуальні нагороди серед франківських лікарів-футболістів отримали: «Кращий бомбардир» – Андрій Филипів та «Кращий гравець “Мастерс” – Володимир Мироняк.

Нагадаємо, що турнір проходив під егідою УФАМ (Української футбольної асоціації медиків), організаторами турніру були Асоціація футзалу Житомирської області, житомирське відділення ФСТ “Спартак” та житомирський осередок УФАМ. Слід зазначити, що футзальний Чемпіонат є найграндіознішим спортивним заходом серед медичних працівників і є важливим етапом у підготовці збірної України до чемпіонату світу, який проходитиме 30 червня — 8 липня в Празі, Чехія.