В обласну клінічну лікарню придбано сучасні електрокоагулятори

Розробляючи нові методики хірургічного лікування різних захворювань, лікарі всього світу прагнуть скоротити травмуючий вплив на тканини пацієнта до мінімуму. У цьому їм допомагає високотехнологічне обладнання, яке забезпечує не просто скорочення часу оперативного втручання, але і точно спрямовує дії в зону оперативного втручання. До таких приладів, зокрема, відноситься апарат для електрокоагуляції. Коагуляція – один з тих простих, на перший погляд, хірургічних методів, який забезпечує максимальну безпеку пацієнтам та впевненість лікарям в успішності операції.

Нещодавно в обласну клінічну лікарню для відділень загальної хірургії та щелепно-лицевої хірургії закупили два електрокоагулятори польського виробника Emed. Дані апарати використовуються для розтину і подальшої коагуляції тканин, є незамінні в хірургічній галузі для проведення найрізноманітніших оперативних втручань. Робота електрокоагулятора  базується  на  генерації високочастотного електричного струму, що дозволяє нагрівати і розрізати тканину в місці її зіткнення з електродом, а варіація режимів та  інструментів дозволяє вибирати різні типи впливу.

За словами провідних хірургів, переваги даного апарата полягають в тому, що при його використанні значно зменшується кількість крововтрат під час операції, які за допомогою електрокоагулятора проходять майже безкровно. Завдяки даному обладнанню оперуючий лікар може як відкрито, так і лапароскопічно проводити хірургічні операції, в яких раніше вони були обмежені. Це стосується  операцій на підшлунковій залозі,   печінці.  Лапароскопічно з використанням електрокоагулятора можна проводити  резекції шлунка та кишечника.

Про покращення якості хірургічної маніпуляції при використанні електрокоагулятора говорить і завідувач щелепно-лицевого відділення ОКЛ Іван Грищук. Як зазначає спеціаліст, після використання даного апарату зменшується кількість  ускладнень у пацієнта в післяопераційний період, зменшується час перебування  в стаціонарі і покращується в подальшому якість його життя.

Слід зазначити, що аналогів даного обладнання такого рівня і класу в області немає. Лікарі-хірурги ОКЛ, зокрема, Андрій Яворський, Володимир Пилипчук, Ігор Галіпчак, Іван Грищук, вже пройшли майстер-класи та стажування у провідних клініках як України, так і Польщі щодо експлуатації даного обладнання і успішно працюють на ньому.