Головна

Ендокринологія

Зав. відділенням - Гаврилюк Володимир Михайлович

Ендокринологічне відділення працює на базі Івано-Франківської ОКЛ з 1986 р. Перша завідувач - Гавриш Єва Михайлівна (1987-1993), яка очолювала відділення ще в ендокринологічному диспансері, де організувала його роботу, впровадила сучасні, на той час, методики, а з переведенням в ОКЛ, забезпечила становлення та функціонування відділення.

Згодом завідувачем відділення була Непорадна Любов Дмитрівна (1993-2003), яка організувала школу самоконтролю для стаціонарних хворих, кабінет остеопорозу в консультативній поліклініці та перев'язочний кабінет для хворих з діабетичною стопою.З березня 1998 р. в складі відділення виділено 10 ліжок для хворих з діабетичною стопою, лікуванням яких займається хірург-подіатр.

На даний час відділення очолює Гаврилюк Володимир Михайлович, к.м.н., лікар-ендокринолог вищої категорії, позаштатний спеціаліст ГУОЗ ОДА.

Ендокринологічне відділення розгорнуто на 50 ліжок. У відділенні працює 11 лікарів-ординаторів, 14 середніх медичних сестер, 14 молодших медичних сестер.

Відділення надає спеціалізовану допомогу жителям регіону з ендокринними захворюваннями, такими як:

  • цукровий діабет тип 1, тип 2;
  • дифузний токсичний зоб;
  • гіпотиреоз;
  • підгострий тиреоідит; аутоімунний тиреоідит;
  • хронічна наднирникова недостатність;
  • нецукровий діабет;
  • захворювання гіпофізу.

Пріоритетними напрямками роботи відділення є діагностика та лікування метаболічного синдрому, скринінг та підготовка до хірургічного лікування гіперпаратиреозу та ендокринних гіпертензій наднирникового генезу.

На базі ендокринологічного відділення щорічно проводяться впровадження наукових досліджень в практику охорони здоров'я.

З 1.10.2007 р. в штат "Кабінету навчання самоконтролю хворих цукровим діабетом" входять:

  • лікар, який має спеціалізацію з ендокринології, та володіє навичками навчання хворих на цукровий діабет самоконтролю;
  • психолог, що надає психологічну допомогу хворим на цукровий діабет та членам їх сімей.

На базі ендокринологічного відділення працює кафедра ендокринології і ЛФК Івано-Франківського Національного медичного університету, яку очолює професор В.І.Боцюрко.

Тут навчаються студенти 4-го та 6-го курсів, лікарі-інтерни, проводяться курси тематичного удосконалення та передатестаційні цикли лікарів-ендокринологів області.