Головна

Нейрохірургія

Нейрохірургія

Нейрохірургічне відділення  обласної клінічної лікарні  функціонує  на 30 ліжках і забезпечує цілодобове надання невідкладної нейрохірургічної допомоги населенню області. У відділенні є операційна, перев’язочна, маніпуляційна, ліжка інтенсивної  терапії   з необхідним обладнанням та медичним забезпеченням, палати покращеного перебування та палати для учасників бойових дій.

Єдине спеціалізоване відділення в області, де проводиться діагностика та лікування хворих з  черепно-мозковою травмою та судинною патологією головного мозку.  У відділенні  впроваджуються  нові сучасні нейрохірургічні методи лікування хворих з онкологічними  захворюваннями головного мозку різної локалізації, новітні медичні технології для оперативного лікування геморагічних та ішемічних інсультів, проводяться ангіографічні обстеження судин головного мозку.

Діагностична база відділення ґрунтується на сучасній комп’ютерній томографії, ангіографії, в перспективі - придбання  магнітно-резонансного томографа.

 Розвиток відділення забезпечений сучасним діагностичним та операційним обладнанням: придбаний  операційний мікроскоп, завершуються роботи по встановленню  ангіографа,  за сприянням  депутата Верховної ради України Володимира Шкварилюка,   в палати інтенсивної терапії придбано 4 дихальних апарати.

Щорічно у нейрохірургічному  відділенні отримують медичну допомогу  близько 900 хворих, виконується  більше 500 оперативних втручань.  А також проводиться  реабілітації хворих з  наслідками  нейрохірургічних захворювань.

Відділення надає високо спеціалізовану медичну  допомогу хворим з такими захворюваннями:

 • гостра черепно-мозкова травма
 • травма периферичних нервів
 • субарахноїдальні крововиливи
 • аневризми судин головного мозку
 • артеріовенозна мальформація
 • інсульти головного мозку (геморагічні, ішемічні)
 • пухлини головного мозку різної локалізації
 • пухлини гіпофіза
 • вроджені особливості головного мозку, шлуночків мозку, кісток черепа
 • дефекти кісток черепа (пластика дефектів)
 • больові  синдроми  обличчя
 • абсцеси головного мозку.

За останні роки значно збільшилась кількість операцій при аневризмах  та артеріовенозних мальформаціях  головного мозку. Проводяться ендоваскулярні операції, освоєна методика блокування артеріовенозних аневризм з допомогою стентів. Нейрохірурги відділення проводять також реконструктивні операції при різних травмах головного мозку, зокрема і пластики дефекту кісток черепа титановими пластинами, пластичні операції на м’яких тканинах голови, де є великі дефекти шкіри. А також оперативні втручання з приводу абсцесів головного мозку, які виникають при важких черепно-мозкових травмах, при тривалих хронічних захворюваннях вуха, носа, горла. До 50 операцій в рік проводиться з приводу  пухлин головного мозку різної локалізації. 

Щорічно в обласну консультативну поліклініку звертаються 500-600 хворих, яким потрібна високо спеціалізована нейрохірургічна  допомога.

Впродовж 16 років відділення очолює Заслужений лікар України  Худецький Юліан Прокопович, нейрохірург вищої категорії. У відділенні працюють 10 лікарів –нейрохірургів  вищої категорії, які   пройшли спеціалізацію та удосконалення на базі Київського інституту удосконалення лікарів ім. Шупика.

На базі нейрохірургічного відділення проводиться викладання курсу нейрохірургії Івано-Франківського медичного університету під керівництвом проф. Потапова О. І. та  доц. Гриніва Ю. В.