Головна

Травматологія

Травматологія

Зав. відділенням - Юрійчук Любомир Михайлович

Відділення розгорнуто на 35 ліжок. У відділенні лікуються хворі з ортопедичною патологією, травмами опірно-рухового апарату різної складності, пухлинами кісток, захворюваннями суглобів, спортивною травмою.

Відділ несе постійну ургенцію по області, має 2 операційних, одна з яких виконує ургентну функцію.

Відділ забезпечений апаратурою та інструментарієм для надання висококваліфікованої спеціалізованої допомоги пацієнтам на сучасному рівні.

З 1991 року застосовуються тотальне ендопротезування кульшового, з 2003 року колінного суглобів. У лікуванні травм і захворювань колінного та плечового суглобів широко застосовується артроскопія, на той час відділ був одним з п'яти центрів ендопротезування і ендоскопічної травматології в Україні.

Для лікування пацієнтів застосовуються апаратні методики лікування переломів кісток тазу, ключиці; кісткова пластика при неправильно-консолідов'аних переломах, повільно консолідуючих та несправжніх суглобах кісток, оперативне лікування переломів кісток тазу та вертлюгової впадини інтрамедулярний блокуючий остеосинтез. Малоінвазивний МОС під Rtg-контролем, артроскопія колінного і плечового суглобів, відновлення колінного суглобів, корекція набутих і вроджених вад, контрактур, деформацій кісток і суглобів, кісткова пластика, пластика звязок і сухожилків.

В звязку з налагодженою ургентною службою і високим фаховим рівнем ургентних травматологів більшість хворих які поступають з травмами оперуються в день поступлення.

У 2008 році в відділенні проліковано 1200 хворих, прооперовано 980 хворих їм зроблено 1194операцій, в тому числі 202 артроскопії, 114 ендопротезувань, під рентгенконтролем проведено 186 операцій з них 85 металоостеосинтезів інтрамедулярними блокуючими стержнями.

Лікарі відділення постійно працюють над підвищенням своєї кваліфікації, відвідують науково-практичні конференції, школи-семінари, впроваджують сучасні досягнення і методики в практику. Лікарі відділу мають досвід у лікуванні спортивної травми, колінного суглобу.

Відділ є центром спортивної травматологи в західному регіоні.

На базі відділу проводяться курси підвищення кваліфікації середнього медперсоналу, проходять стажування лікарі-інтерни. Відділ є базою кафедри травматології та ортопедії Івано-Франківської державної медичної академії.