Головна

Урологія

Урологічне відділення розгорнуте на 30 ліжок, має у своїй структурі необхідні підрозділи які забезпечують його функціонування.

У відділенні допомога пацієнтам надається з будь-якою патологією органів сечостатевої системи, як ургентно так і планово.

У нас працюють висококваліфіковані лікарі-урологи першої та вищої кваліфікаційної категорії, кандидати мед. наук з великим досвідом роботи, які уважно ставляться до пацієнтів і детально розглядають кожен окремий випадок хвороби.

Завідувач урологічного відділення  - Сандурський Олег Петрович, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук

Лікарі відділення:

Сенів Юрій Миколайович

Сенютович Марта Василівна

Білищук Ірина Володимирівна

Федорович Микола Васильович

Гурик Віталій Степанович

Ткачук Марія Василівна

Гоцуляк Ярослав Васильович

Скородійчук Сергій Миколайович

Шиян Назарій Іванович

Гродзінський Володимир Ігорович

Вінтонів Оксана Романівна

Соломчак Дмитро Богданович

Наші спеціалісти постійно підвищують рівень кваліфікації: відвідують всеукраїнські, міжнародні конференції та лекції, проходять курси та стажування в провідних закладах України та за кордоном.  Є членами асоціації урологів Прикарпаття та України, асоціації сексопатологів та онкоурологів України, авторами і співавторами багатьох наукових публікацій та статей в Вітчизняних і міжнародних медичних виданнях. В повному обсязі володіють технікою виконання малоінвазивних (ендоскопічних, лапароскопічних) та «відкритих операцій» в тому числі пластичних та органозберігаючих оперативних втручань на органах сечостатевої системи, що знижує до мінімуму больовий синдром, дозволяє скоротити терміни перебування пацієнта в стаціонарі, зменшує час відновлення після проведених операцій,  і, як наслідок, знижує загальний термін непрацездатності.

Оперативна активність урологічного відділу ОКЛ складає близько 1000 операцій на рік, більшість з яких проводиться малоінвазивними методами.

Види оперативних втручань, які проводяться у відділенні:

    ●  Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія конкрементів нирок та сечоводів.

    ●  Контактна уретеролітотрипсія у випадку наявності рентгенконтрастних конкрементів сечоводу або конкрементів, які не підлягають дистанційному дробленню.

    ●  Ендоскопічна уретеролітоекстракція.

    ●  Ендоскопічне стентування сечоводів.

    ●  Ендоскопічна корекція аномалій розвитку сечоводів.

    ●  Трансуретральна резекція простати (ТУРПЗ) та простатектомія при доброякісній гіперплазії передміхурової залози.

    ●  Трансуретральна літотрипсія конкрементів сечового міхура та уретри.

    ●  Трансуретральна резекція сечового міхура при пухлинах.

    ●  Трансуретральна коагуляція дивертикулів сечового міхура.

    ●  Трансуретральна резекція інтрамурального відділу сечоводу при уретероцеле, раку сечового міхура та простати з проростанням у відповідний відділ сечоводу.

    ●  Ургентна зупинка кровотеч з органів сечостатевої системи.

    ●  Ляпароскопічні оперативні втручання:

          - резекція кіст нирок;

          - нефректомія;

          - з приводу варікоцелє.

    ●  Пієло- та нефролітотомія.

    ●  Пластика пієлоуретрального сегменту вродженом гідронефрозі.

    ●  Резекція нирки.

    ●  Біопсія нирки.

    ●  Нефростомія, декапсуляція нирки.

    ●  Пункційна нефростомія.

    ●  Нефропексія.

    ●  Дренування гнійників нирки(під УЗ контролем).

    ●  Слінт (TVT) при нетриманні сечі у жінок.

    ●  Оператавне лікування криптохізму.

    ●  Трансуретральна ліквідація тампонади сечового міхура.

    ●  Внутрішня оптична уретротомія при стриктурах уретри.

    ●  Операції при фімозі- ціркумцізіо.

    ●  Розсічення або вправлення парафімозу.

    ●  Операція при короткій вуздечці статевого члена – френулотомія.

    ●  Операції при крипторхізмі.

    ●  Орхідектомія.

    ●  Орхотомія.

    ●  Епідідімектомія.

    ●  Операції при водянці оболонок яєчка (Вінкельмана, Бергмана).

    ●  Операції при варикоцеле (Іванісевича, Мармара) в тому числі ляпароскопічна резекція внутрішньої яєчковоі вени.

    ●  Видалення кист додатків яєчок.

    ●  Видалення гострокінцевих кондилом статевого члена та калитки.

    ●  Видалення атером калитки.

    ●  Класична або троакарна епіцистостомія.

    ●  Біопсія простатичної залози.

Та багато інших оперативних втручань. Більш детальніше Ви можете дізнатись за телефоном, або при особистій консультації з нашими спеціалістами

Для лікування сечокам’яної хвороби застосовується екстракорпоральне та  інвазивне  лікування конкрементів нирок, сечоводів, сечового міхура та уретри.

У відділі наявний сучасний апарат для дистанційної літотрипсії Dornier compact sigma, який дозволяє дистанційно (екстракорпорально) дробити конкременти сечових шляхів без розрізу шкіри. Використання даного апарату дозволяє амбулаторно проводити дану процедуру. 

Також у відділенні урології ОКЛ наявний біполярний апарат для трансуретральної резекції (ТУР) , що є «золотим стандартом» у оперативному лікуванні гіперплазії простатичної залози (аденоми). Біполярний ТУР значно зменшує ризик виникнення інтра- та післяопераційної кровотечі, час перебування пацієнта в стаціонарі, скорочує післяопераційний період. Перевага даного методу полягає в   можливості  виконувати  безпечні оперативні втручання пацієнтам з встановленим штучним водієм ритму серця.

У догляді за хворими, проведенні медичних процедур, операцій, велику участь приймає колектив медичних сестер, який відповідає сучасним вимогам знань та навиків. Їх очолює старша медична сестра Гаврон Марія Зеновіївна.

Окрім стаціонарної допомоги хворим, лікарі проводять згідно графіку прийом у консультативній поліклініці. Пацієнти можуть вибрати собі лікаря, отримати кваліфіковану консультацію, пройти, при потребі, курс стаціонарного лікування і в подальшому знаходитись під спостереженням  вибраного спеціаліста.  

Відділення є базою кафедри урології Івано-Франківського національного медичного університету, яку очолює д.мед.н., проф. Литвинець Євген Антонович. Тут проходять навчання лікарі-інтерни, студенти вузу, проходять повний об’єм спеціалізації та підвищення кваліфікації лікарі-урологи.

Працівники відділення та кафедри проводять сумісний обхід та огляд хворих у відділенні, приймають участь у ранкових конференціях, консіліумах, обговореннях складних пацієнтів. Також консультують лікарів-урологів районних лікарень,щодо складних клінічних випадків, проводять планово-консультативні виїзди в райони області.

Метою урологічного відділу ОКЛ є – ефективне лікування урологічних захворювань, точна і своєчасна постановка діагнозу та застосування ефективних методів лікування.

Для контактної інформації звертатись за телефоном:

+380 (342) 528 065

+380 (342) 528 008